تاریخچه  فوم بتن در اوایل 1920 میلادی و با تولید بلوک های اتوکلاو شده که برای عایق کردن دیوارهای ساختمان استفاده میشد .آزمایش دقیق روی ویژگی های فیزیکی و تولید فوم بتن برای نخستین بار در سال 1950 تا 1960 شکل گرفت. طبق آزمایشات  نوعی ماده افزودنی در اواخر دهه ۱۹۷۰ و اوایل دهه ۱۹۸۰ توسعه و ساخته شد که منجر به ظهور صنعتی فوم بتن در پروژه‌های ساختمانی شد.

ابتدای کار این بلوک‌ها  برای پر کردن نقاط خالی و تثبیت جداره پایینی طبقات ساختمان استفاده می‌شد. بعدها تحقیقات بیشتر در کشور هلندانجام شد که نشان داده این بلوک‌های فومی می‌توانند بسیار وسیع تر به عنوان مصالح ساختمانی استفاده شوند. فوم بتن در سال 1380 با ساخت كارخانه بلوك clc وارد بازار ایران شد و از چند سال بعد در كف سازی و شیب بندی بام در پروژه ها به كار گرفته شد. ولی اسقبال گسترده آن از سال 1387 با آشنایی بیشتر مسكن سازان با این محصول و بوجود آمدن شركتهای متعدد فوم بتن رونق گرفت و در حال حاضر با توجه به طرح مسكن مهر و تعریف زمان بندی برای پروژه ها استفاده از این محصول نمود و ضرورت بیشتری پیدا كرده است.

 


برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره فوم بتن و مزایای فوم بتن می توانید با شماره تلفن 02156716430 ، شرکت ساختمانی بیسان تماس حاصل فرمایید .

خدمات گروه بیسان عبارت است از :

اجرای کف سازی
شیب بندی ساختمان
معماری داخلی و خارجی
تهیه و توزیع مصالح ساختمانی
پوكه معدني تبريز
اجرای فوم بتن